Oczyszczanie skóry jest niezwykle ważne dla każdego, a zwłaszcza dla kobiet lubiących codzienny make – up. Pozwala zachować młodość i blask, a także nawilżenie skóry. Jak bezpiecznie oczyścić skórę w domu? Co warto stosować?

Krok pierwszy

Pierwszym krokiem czyszczenie skóry jest staranny demakijaż. Najlepiej zacząć od rzęs i ust, warto sięgnąć po środki takie jak płyny micelarne, płyny do demakijażu, czy toniki do skóry. Można także stosować oleje, przygotowane w domu. Niezbędny w tym przypadku będzie olej rycynowy, do którego można dodać inne rodzaje olejków do pielęgnacji cery np. arganowy, lawendowy itp. To dość nowoczesna metoda, która zyskuje coraz większą popularność, jednak nie u każdego daje pożądane efekty. Skóra trądzikowa lub atopowa woli produkty o żelowej konsystencji, a cera normalna i mieszana preferuje mleczko do demakijażu wykonane samodzielnie. Mleczko można wykonać ze startych migdałów i miodu, co pozwoli doskonale zmyć makijaż.

Krok drugi

Po wykonaniu demakijażu, warto sięgnąć po łagodzące kremy na dzień / na noc lub nawilżające maseczki, które odżywią skórę. Dobrze także pozwolić skórze odpocząć od nadmiaru preparatów, pozostawiając ją na noc bez żadnego smarowania. Płyny do oczyszczania skóry muszą być dopasowane do rodzaju cery, aby uzyskać pożądany efekt.

Czyszczenie skóry nie jest skomplikowane, jednak warto pamiętać o podstawowych krokach i wykonywać je każdego dnia, co pozwoli zachować młodość i blask.