Niestety stopy są bardzo często zaniedbywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Większość osób przypomina sobie o nich latem, gdy chce założyć odkryte buty, a prawda jest taka, że trzeba o nie dbać niezależnie od pory roku.

Kąpiel dla stóp

Ze względu na to, że stopy są narażone na wiele urazów, warto od czasu do czasu przygotować dla nich kąpiel. Można zrobić to w zaciszu własnego domu – wystarczy nalać do miski wodę i dodać do niej odrobinę soli kosmetycznej lub zwykłej soli kuchennej. Dzięki temu stopy będą nie tylko odświeżone, ale skóra będzie jędrniejsza i znikną obrzęki. Można też zdecydować się na profesjonalny zabieg parafinowy na stopy wykonany w salonie urody. Parafina na stopy i dłonie natłuszcza, likwiduje szorstkość skóry, radzi sobie z pękającymi piętami oraz bardzo przesuszoną skórą. To bardzo dobre rozwiązanie i bez wątpienia warto wybrać się na taki zabieg, ważne, aby był on przeprowadzony przez profesjonalistę. Bezpośrednio po nim trzeba unikać kontaktu stóp z wodą przez kilka godzin. To ważne, bo w tym czasie w skórę wnikają substancje odżywce.

Jak wygląda zabieg?

Na początku stopy muszą zostać poddane peelingowi oraz złuszczaniu martwego naskórka. Następnie moczy się nogi w naczyniu z płynną parafiną, później zakłada się specjalne skarpetki, co ma na celu wzmocnienie działania zabiegu.