W ostatnim czasie depilacja laserowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego wiele osób nie ma zielonego pojęcia na czym ona w rzeczywistości polega. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Na czym polega zabieg?

W depilacji laserowej wykorzystywana jest oczywiście specjalna wiązka lasera, która przenika bezpośrednio do głębi włosa i niszczy jego macierz. Mowa tutaj oczywiście o części włosa, która odpowiada za jego wzrost. Największą zaletą nowoczesnych laserów jest to, że są one w stanie zniszczyć nawet najmniejsze włoski i co najważniejsze nie uszkadzają delikatnej skóry, dlatego też zabieg można wykonywać w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele. Pierwsze efekty po zabiegu widoczne są zazwyczaj po 3 tygodniach. Depilacja laserem na terenie Warszawy przyniesie najlepsze rezultaty przede wszystkim w przypadku posiadaczy mocnego, grubego i ciemnego owłosienia.

Czy wszystkie lasery działają tak samo?

Niestety nie wszystkie lasery działają tak samo, dlatego też warto poszukać profesjonalnego gabinetu, który korzysta z wysokiej jakości sprzętu. Na rynku dostępne są lasery, których skuteczność wynosi od 20% do nawet 98%. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą nie tylko skutecznością. Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na depilację laserem diodowym, który w swojej klasie nie ma sobie równych. Depilacja laserowa w Warszawie to bezbolesny i bardzo krótki zabieg. Z praktycznego punktu widzenia długość zabiegu zależy od depilowanej powierzchni oraz od intensywności owłosienia. Zabieg okolicy bikini trwa zazwyczaj około 30 minut.