Callus peel jest bardzo popularnym w ostatnich latach zabiegiem. Warto dowiedzieć się, na czym polega ten zabieg i w jakim celu jest on wykonywany.

Czym jest callus peel?

Callus peel jest to pedicure wykonywany kwasami kosmetycznymi, które posiadają fantastyczne właściwości. Przede wszystkim w bardzo dobry sposób zmiękczają one twardą skórę na stopach. Szczególnie dobrze sobie radzą również z grubą warstwą, która może być przesuszona i zrogowaciała. Pedicure wykonywany kwasami kosmetycznymi jest bardzo skutecznym zabiegiem i polecany jest przede wszystkim osobom, które mają problemy ze skórą na stopach. Zabieg tego rodzaju przebiega w czterech etapach. Z całą pewnością jest on szybki i przyjemny.

Na czym polega pedicure callus?

Pedicure callus jest wieloetapowym zabiegiem, który jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Na początku zabiegu stopy są moczone w soli. Natomiast z paznokci powinien być zmyty lakier oraz powinny być one w odpowiedni sposób opiłowane. Następnie na stopy nakładane są kwasy kosmetyczne o bardzo dobrych właściwościach. W kolejnym kroku usuwa się zrogowaciały naskórek, a także stopy zostają wygładzone tarką. Na koniec wykonuje się peeling stóp oraz wklepuje w nie krem.