Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Ważne jest także, by paznokcie były czyste, prosto obcięte i pomalowane nawet bezbarwnym lakierem. Gorzej jak nasze paznokcie są cienkie i popękane. Zatem jaka może być tego przyczyna?

Przyczyny pękających paznokci

Cienkie, łamliwe i pękające paznokcie to głównie efekt niewłaściwej pielęgnacji. Duże znaczenie ma też dieta i sposób w jaki się odżywiamy. Jednak najczęstszymi problemami z paznokciami są urazy mechaniczne. Często przyczyną jest obgryzanie paznokci, kontakt z substancjami chemicznymi lub niewłaściwe piłowanie paznokcia. Również niewłaściwe ściganie hybryd może powodować późniejsze problemy z płytką paznokcia. Równie ważna jest także zbilansowania dieta, bogata w witaminy i minerały. Dla paznokci niezbędne są pierwiastki: krzem i wapń. Warto – szczególnie w zimie – wspomagać się suplementami diety tak, by uzupełnić niedobór witamin.

Jak wzmocnić paznokcie?

Paznokcie można wzmocnić od wewnątrz i od zewnątrz. O wewnątrz stosując odpowiednie suplementy diety, a od zewnątrz – nakładając na płytkę paznokcia odżywkę. Warto połączyć obie te metody. Warto także przyłożyć się do odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli paznokcie są już z złym stanie to należy wybrać się do kosmetyczki. Po wykonanym manicure kosmetyczka poleci nam preparaty i odżywki, które można stosować w celu wzmocnienia paznokci. Paznokci nie należy piłować metalowymi pilnikami – bezpieczniej wybrać papierowe lub teflonowe.